Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zakresie usług opiekuńczych w projekcie „Usługi opiekuńcze w Gminie Stolno”
Rozdział I
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Projekt pt. „Usługi opiekuńcze w Gminie Stolno”, nr FEKP.08.24-IZ.00-0003/24 jest projektem partnerskim Gminy Stolno i Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica.
2. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
3. Szczegółowe informacje związane z projektem znajdują się na stronie: www.trgp.org.pl
4. Okres realizacji projektu: 01.10.2024 r. – 30.09.2027 r.
5. Obszar realizacji projektu obejmuje Gminę Stolno.
6. Projekt przewiduje realizację następujących form wsparcia:
a) Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania;
b) Świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych;
c) Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych;
d) Świadczenie usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami;
e) Wsparcie opiekunów faktycznych:
- usługi opiekuńcze w formie opieki wytchnieniowej;
- poradnictwo psychologiczne indywidualne i grupowe;
- warsztaty szkoleniowe dla opiekunów faktycznych
7. Niniejszy regulamin określa kryteria rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie.
Rozdział II
DEFINICJE ZWIĄZANE Z PROJEKTEM
Projekt – przedsięwzięcie zmierzające do osiągnięcia założonego celu określonego
wskaźnikami, z określonym początkiem i końcem realizacji, zgłoszone do objęcia albo objęte współfinansowaniem Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego, odnośnie którego Beneficjent złożył wniosek wraz z załącznikami.
Beneficjent/Wnioskodawca/Projektodawca/Lider – Gmina Stolno (UG) czyli podmiot, który złożył wniosek o dofinansowanie projektu oraz którego projekt wybrano do dofinansowania, pozostający stroną umowy o dofinansowanie projektu podpisanej z Instytucją Pośredniczącą.
Partner – Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica (TRGP), czyli współrealizator projektu.
Biuro projektu Lidera – wydzielona do realizacji projektu komórka w Urzędzie Gminy Stolno, Stolno 112, 86-212 Stolno, w którym udzielane będą informacje na temat realizacji projektu osobom zainteresowanym udziałem w projekcie oraz uczestnikom projektu, czynne w godzinach funkcjonowania Urzędu Gminy.
Biuro projektu Partnera – wydzielona do realizacji projektu komórka Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica, mieszcząca się budynku Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica, Płużnica 37A, 87-214 Płużnica, w którym przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne oraz udzielane będą informacje na temat realizacji projektu osobom zainteresowanym udziałem w projekcie oraz uczestnikom projektu, czynne w godzinach funkcjonowania Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica.
Realizator usług opiekuńczych - Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica (TRGP).
Kandydat/Kandydatka na uczestnika/czkę projektu – należy przez to rozumieć: osobę fizyczną, zainteresowaną udziałem w projekcie, która złożyła dokumenty rekrutacyjne, wskazane w niniejszym regulaminie i spełnia poniższe kryteria formalne:
a) osoba mieszkająca na terenie Gminy Stolno w woj. kujawsko - pomorskim (osoby mieszkające w rozumieniu Kodeksu cywilnego);
b) osoba potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności)
c) osoba sprawująca opiekę nad osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
Osoba potrzebująca wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (osoba niesamodzielna) – osoba, która ze względu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Osoba niesamodzielna – oznacza to osobę, u której stwierdzono konieczność stałej albo długotrwałej opieki lub/i pomocy innych osób w zakresie odżywiania, przemieszczania się, pielęgnacji ciała, higieny osobistej i otoczenia oraz prowadzenia gospodarstwa domowego z powodu naruszenia sprawności organizmu.
Opiekun faktyczny osoby niesamodzielnej (nieformalny) - osoba pełnoletnia opiekująca się osobą niesamodzielną, niebędąca opiekunem zawodowym i niepobierająca wynagrodzenia z tytułu opieki nad osobą niesamodzielną, najczęściej członek rodziny.
Kandydat/Kandydatka na opiekuna świadczącego usługi opiekuńcze, usługi asystenckie, usługi sąsiedzkie – należy przez to rozumieć: osobę fizyczną, zainteresowaną udziałem w projekcie, która złożyła dokumenty rekrutacyjne, wskazane w niniejszym regulaminie i spełnia poniższe kryteria dostępu:
a) osoba mieszkająca na terenie Gminy Stolno w woj. kujawsko - pomorskim (osoby mieszkające w rozumieniu Kodeksu cywilnego);
b) posiada min. roczne doświadczenie (zawodowe, wolontariackie lub osobiste) w realizacji usług opiekuńczych wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego.
Osoba świadcząca usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – osoba, która posiada min. roczne doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym zawodowe, wolontariackie lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego i odbędzie w ramach projektu 80- godzinne szkolenie z zakresu realizowanej usługi.
Osoba świadcząca usługi asystenckie –
1. asystent osoby niepełnosprawnej - warunkiem zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej jest ukończone kształcenie w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz. U. poz. 184, z późn. zm.);
2. asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - warunkiem zatrudnienia kandydata jako asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jest uzyskanie pozytywnej opinii psychologa na podstawie weryfikacji predyspozycji osobowościowych oraz kompetencji społecznych po uzyskaniu pozytywnej opinii psychologa.
Asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej mogą zostać kandydaci:
1. posiadający minimum roczne doświadczenie w realizacji usług asystenckich, w tym zawodowe, wolontariackie lub osobiste, wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego
lub
2. bez adekwatnego doświadczenia, którzy odbyli minimum 60-godzinne szkolenie asystenckie. Szkolenie składa się z minimum 20 godzin części teoretycznej z zakresu wiedzy ogólnej dotyczącej niepełnosprawności, udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji i obsługi sprzętu pomocniczego oraz z minimum 40 godzin części praktycznej w formie przyuczenia do pracy np. praktyki, wolontariat.
Osoba świadcząca usługi sąsiedzkie – Osobą wykonującą usługi sąsiedzkie będzie osoba, która: 1) jest pełnoletnia;
2) nie jest członkiem rodziny osoby, na rzecz której są świadczone usługi sąsiedzkie;
3) nie jest oddzielnie zamieszkującym małżonkiem, wstępnym ani zstępnym osoby, na rzecz której są świadczone usługi sąsiedzkie;
4) złożyła organizatorowi usług sąsiedzkich oświadczenie o zdolności pod względem psychofizycznym do świadczenia takich usług;
5) zamieszkuje w najbliższej okolicy osoby, na rzecz której są świadczone usługi sąsiedzkie;
6) ukończyła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy;
7) została zaakceptowana przez osobę, na rzecz której są świadczone usługi sąsiedzkie;
8) została zaakceptowana przez organizatora usług sąsiedzkich.
Rozdział III WARUNKI UCZESTNICTWA
§ 1
Uczestnicy projektu – osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności):
1. Uczestnikami/czkami projektu mogą być osoby fizyczne, zainteresowane udziałem
w projekcie, które złożyły dokumenty rekrutacyjne, wskazane w niniejszym regulaminie i spełniają wymagane kryteria dostępu:
1) osoba mieszkająca na terenie Gminy Stolno w woj. kujawsko - pomorskim (osoby mieszkające w rozumieniu Kodeksu cywilnego);
2) osoba potrzebującej wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (niesamodzielna).
2.Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały (kryteria wyboru):
Kryteria wyboru dla uczestników usług opiekuńczych, które zapewnią na etapie rekrutacji preferencje dla osób (+ 1 pkt. za kryterium)
a) o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
b) z niepełnosprawnością sprzężoną;
c) z zaburzeniami psychicznymi;
d) z niepełnosprawnością intelektualną;
e) z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową
Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10) orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
f) korzystających z FE PŻ (indywidualnie lub jako rodzina), o ile zakres wsparcia w projekcie nie jest tożsamy z zakresem wsparcia w FE PŻ;
g) osoby zamieszkujące samotnie.
3. Sposoby weryfikacji kryteriów:
1) zamieszkanie w Gminie Stolno – weryfikowane na podstawie wystawionych na daną osobę i jej adres zamieszkania dokumentów zobowiązaniowych np. kserokopie decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, kopie rachunków lub faktur za media, ścieki, odpady komunalne lub inne dokumenty. W uzasadnionych przypadkach oświadczenie i potwierdzenie za zgodą IZ;
2) statusu osoby potrzebującej wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności) - orzeczenie o niepełnosprawności lub dokument poświadczający stan zdrowia wydany przez lekarza, tj. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia lekarska lub oświadczenie o potrzebie wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codz. oraz informację o przyczynie niesamodzielności (wiek i /lub stan zdrowia i/lub niepełnosprawność).
3) osoba z niepełnosprawnością - orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
4) osoba z niepełnosprawnością sprzężoną - orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
5) osoba z zaburzeniami psychicznymi- orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
6) osoba z niepełnosprawnością intelektualną- orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
7) osoba z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10) - orzeczenie/zaświadczenie/opinia lekarza;
8) osoba korzystająca z FE PŻ (indywidualnie lub jako rodzina), o ile zakres wsparcia w projekcie nie jest tożsamy z zakresem wsparcia w FE PŻ – oświadczenie;
9) osoby zamieszkujące samotnie – oświadczenie;
4. W projekcie wsparciem zostaną również objęte osoby z najbliższego otoczenia osób niesamodzielnych – opiekunowie faktyczni.
5. Projektodawca zastrzega sobie prawo takiego doboru Uczestników/czek spełniających kryteria zawarte w pkt. 1 i 2, aby możliwe było zrealizowanie określonych we wniosku o dofinansowanie rezultatów i wskaźników.
§ 2
Opiekunowie świadczący usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, asystenckie, sąsiedzkie:
Uczestnikami/czkami projektu mogą być osoby fizyczne, zainteresowane udziałem w projekcie, które:
1. złożyły dokumenty rekrutacyjne,
2. złożyły właściwy dokument, a w przypadku jego braku, oświadczenie wskazujące na brak wymaganych kwalifikacji;
3. odbyły wymagane regulaminem szkolenie.
§ 3
Osoby sprawujące opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu:
Uczestnikami/czkami projektu mogą być osoby fizyczne, zainteresowane udziałem w projekcie, które:
1. złożyły dokumenty rekrutacyjne;
2. złożyły oświadczenie o sprawowaniu opieki nad osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego ze względu na wiek/stan zdrowia/niepełnosprawność.
Rozdział IV
REKRUTACJA I PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
§ 1
Dokumenty rekrutacyjne
1. Kandydaci/-ki na uczestników projektu złożą wymagane dokumenty rekrutacyjne wymienione w opublikowanym ogłoszeniu o naborze w tym formularz rekrutacyjny oraz załączniki w wyznaczonych terminach rekrutacji (dokumenty może złożyć także opiekun faktyczny).
2.Kandydaci na opiekunów świadczących usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, usług asystenckich, sąsiedzkich złożą wymagane dokumenty rekrutacyjne wymienione w opublikowanym ogłoszeniu o naborze, w tym formularz rekrutacyjny oraz załączniki w wyznaczonych terminach rekrutacji.
3.Opiekunowie faktyczni złożą wymagane dokumenty rekrutacyjne wymienione w opublikowanym ogłoszeniu o naborze w tym formularz rekrutacyjny oraz załączniki w wyznaczonych terminach rekrutacji.
4. Wzory dokumentów są dostępne w biurze projektu oraz na stronach internetowych: www.trgp.org.pl ; www.stolno.com.pl;
5.Złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do projektu.
6.Załączniki, które nie są wymienione w niniejszym regulaminie nie podlegają ocenie na żadnym z etapów w ramach procesu rekrutacji.
7. W ramach projektu obowiązuje wymóg sporządzenia dokumentów rekrutacyjnych w języku polskim.
§ 2
Przebieg procesu rekrutacji
1. Rekrutacja, prowadzona będzie w oparciu o dotychczasowe doświadczenie lidera i partnera projektu.
2. Na terenie Gminy Stolno rekrutację przeprowadzą Lider i Partner, którzy w tym celu wykorzystają swoje siedziby oraz za pomocą strony www, ogłoszeń, informacji bezpośredniej przekazywanej przez pracowników.
3. Rekrutację przeprowadzi Komisja Rekrutacyjna - 3 osób w tym kierownik projektu, i po 1 przedstawicielu z TRGP i UG zgodnie z odpowiednimi kryteriami podanymi w rozdziale III §1, §2, §3 .
4. Elementem decydującym o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będzie spełnienie kryteriów dostępu oraz liczba punktów uzyskanych za kryteria wyboru. Na tej podstawie zostanie sporządzona lista rankingowa.
5. Po wyczerpaniu liczby dostępnych miejsc pozostałe osoby trafią na listę rezerwową.
6. Osoby zrekrutowane do projektu podpiszą deklaracje udziału w projekcie oraz umowy (kontrakty) określające zasady uczestnictwa w projekcie.
7. Rekrutacja kandydatów na opiekunów/-ki do świadczenia usług opieki w miejscu zamieszkania prowadzona będzie za pomocą ogłoszeń m.in. w prasie lokalnej, ogłoszeniach na tablicach ogłoszeń, stronie www. Lidera i Partnera – decyduje kolejność zgłoszeń – nabór będzie dotyczył 5 kandydatów na opiekunów/-ki.
8. Terminy rekrutacji ogłoszone będą na stronach internetowych www.trgp.org.pl; www.stolno.com.pl;
9. Beneficjent zastrzega sobie możliwość zmiany terminów rekrutacji bez konieczności zmiany niniejszego regulaminu.
10. Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w biurze projektu Lidera lub drogą pocztową. W przypadku wysłania dokumentacji rekrutacyjnej drogą pocztową lub kurierem za termin złożenia dokumentacji rekrutacyjnej uznaje się datę jej wpływu odpowiednio do biura projektu (a nie datę stempla pocztowego lub odpowiednio nadania przesyłki kurierskiej).
11. Tylko i wyłącznie w przypadku osób z niepełnosprawnością wzrokową Beneficjent dopuszcza telefoniczne wypełnienie formularza rekrutacyjnego.
12. W momencie wpływu dokumentów rekrutacyjnych zostanie im nadany indywidualny numer z datą i godziną przyjęcia dokumentów.
13. Dokumenty można składać w trakcie ogłoszonego naboru w biurze projektu Lidera – Gmina Stolno.
14. Rekrutacja do projektu odbywać się będzie z zachowaniem zasad równego dostępu i równego traktowania wszystkich osób zainteresowanych udziałem w projekcie.
15. Rekrutacja i formy wsparcia realizowane będą zgodnie z zasadą niedyskryminacji ze względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, narodowość, obywatelstwo, religię (wyznanie) lub światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, przynależność do grup społeczno-zawodowych, sytuację materialną i prawną, wykształcenie, zawód, pochodzenie społeczne.
16. Informacja o wynikach rekrutacji przekazana będzie telefonicznie lub mailowo lub pisemnie.
17. Kandydaci/ki do udziału w projekcie, którzy złożyli/ły dokumenty rekrutacyjne, jednakże nie zakwalifikowali/ły się do projektu (np. odpadli na etapie oceny formalnej) mogą aplikować do projektu ponownie, w przypadku uruchomienia kolejnego naboru zgodnie ze wszystkimi zasadami dotyczącymi rekrutacji określonymi w niniejszym Regulaminie.
Rozdział V
ZAKRES WSPARCIA
1. Projekt przewiduje realizację następujących form wsparcia:
1) Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w tym:
- Przeprowadzenie szkolenia dla osób mających świadczyć usługi opiekuńcze w miejscu zamieszania w wymiarze 80 godzin dla 5 osób.
- Realizację usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla min. 30 os.;
2) Świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych w tym:
- Przeprowadzenie szkolenia dla osób mających świadczyć sąsiedzkie usługi opiekuńcze w wymiarze 8 godzin dla 20 osób;
- Realizację sąsiedzkiej usługi opiekuńczej dla min 20 os.;
3) Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla min. 5 os. w tym:
- usługi opiekuńcze;
- usługi pielęgnacyjne;
- usługi rehabilitacyjne ;
- wsparcie psychologiczne;
4) Świadczenie usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami w tym
- Przeprowadzenie szkolenia dla osób mających świadczyć usługi asystenckie w wymiarze 60 godzin dla 5 osób.
- Realizację usługi asystenckiej dla min. 5 os. z niepełnosprawnością;
5) Wsparcie dla opiekunów faktycznych w tym:
- usługi opieki wytchnieniowej dla min. 10 osób;
- poradnictwo psychologiczne indywidualne i grupowe dla min. 20 osób;
- warsztaty szkoleniowe dla opiekunów faktycznych dla min. 20 osób;
2. Zakres wsparcie dla uczestnika będzie indywidualnie dostosowany do jego potrzeb określonych w zawartym kontrakcie.
3. Usługi dla osób niesamodzielnych realizowane będą zgodnie z Minimalnymi wymaganiami świadczenia usług społecznych w społeczności lokalnej.
Rozdział VI
ZASADY ODPŁATNOŚCI
1. Wszystkie formy wsparcia realizowane w ramach Projektu dofinansowane są z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
2.Uczestnicy/czki projektu i opiekunowie faktyczni będą ponosić częściowe koszty realizacji usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, usług sąsiedzkich, usług asystenckich, usług specjalistycznych i opieki wytchnieniowej w wysokości 4 zł za 1 godzinę wykonanej usługi.
3.Wpłat należy dokonywać na konto projektowe Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica w Banku Spółdzielczym nr 52 9484 1033 2305 0321 5045 0009 lub na dowód wpłaty w w kasie TRGP.
4.Wpłacone przez uczestnika środki stanowią wkład własny do projektu pochodzący ze środków prywatnych.
5.W wyjątkowych, trudnych sytuacjach finansowych uczestnik może być zwolniony z opłat przez realizatora usług na podstawie złożonego wniosku.
6. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie w trakcie trwania wsparcia Projektodawca może wystąpić do Uczestnika/czki o zwrot całości lub części kosztów związanych ze wsparciem.
Rozdział VII
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW
1.Uczestnik/czka projektu zobowiązany/a jest do:
a) przestrzegania niniejszego Regulaminu,
b) złożenia kompletu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych,
c) uczestniczenia we wszystkich formach wsparcia, które zostały dla Uczestnika/czki Projektu przewidziane,
d) potwierdzania skorzystania ze wsparcia poprzez złożenie podpisu na listach,
e) wypełniania ankiet monitorujących w trakcie trwania Projektu.
2. Uczestnicy/czki Projektu będą monitorowani podczas realizacji poszczególnych form wsparcia w projekcie.
Rozdział VIII
REZYGNACJA Z UDZIAŁU W PROJEKCIE
1. Rezygnacja z udziału w projekcie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach.
2. Uzasadnione przypadki mogą wynikać z przyczyn natury zdrowotnej, działania siły wyższej i nie mogły być znane Uczestnikowi w momencie przystąpienia do Projektu.
3. Projektodawca zastrzega sobie prawo do skreślenia uczestnika z listy w przypadku naruszenia przez Uczestnika/czkę projektu niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego, a w szczególności w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej opiekunki/rehabilitanta/doradcy lub pracownika projektu.
4. W przypadku rezygnacji lub skreślenia Uczestnika z listy osób zakwalifikowanych do projektu, jego miejsce może zająć osoba z listy rezerwowej.
Rozdział IX
ZAKOŃCZENIE UDZIAŁU W PROJEKCIE
Uczestnik/czka Projektu kończy udział w projekcie w momencie zrealizowania całości ustalonego dla niej/niego wsparcia.
Rozdział XI
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Regulamin obowiązuje z dniem jego podpisania przez Kierownika projektu.
2. Ostateczna interpretacja zapisów Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa należy do Kierownika projektu działającego z upoważnienia i w porozumieniu z Liderem projektu.
3. Zmianie mogą ulec te zapisy Regulaminu, które są regulowane postanowieniami prawa w przypadku jego modyfikacji lub zmiany interpretacji.
4. Kwestie sporne nieuregulowane w Regulaminie rozstrzygane będą przez Kierownika projektu w porozumieniu z Liderem projektu.
5. Aktualna treść Regulaminu dostępna jest w Biurze Projektu u Lidera i Partnera oraz na stronach internetowych www.trgp.org.pl; www.stolno.com.pl
6. Realizator usług opiekuńczych zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.
7. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu Cywilnego.
Załączniki do Regulaminu:
Formularz rekrutacyjny
Klauzula informacyjna – załącznik nr 1
Oświadczenie o miejscu zamieszkania w Gminie Stolno - załącznik nr 2
Oświadczenie o potrzebie wsparcia w codziennym funkcjonowaniu - załącznik nr 3
Oświadczenie o korzystaniu z programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa (indywidualnie lub jako rodzina) - załącznik nr 4
Oświadczenie, że jest się osobą zamieszkującą samotnie - załącznik nr 5
Karta oceny formularza rekrutacyjnego - załącznik nr 6
Formularz rekrutacyjny - szkolenia – załącznik nr 7
Oświadczenie o doświadczeniu w realizacji usług opiekuńczych/asystenckich – załącznik nr 8
Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu - dla opiekunów faktycznych – załącznik nr 9.
Kierownik projektu
Mirosława Tomasik